VMI Group - Technology meets success
VMI Group - Technology meets success

VMI Poland

Praca we VMI Group - coś dla Ciebie?

Lider produkcji maszyn VMI Group w Epe w Holandii zdecydował się na rozszerzenie działalności w Polsce i budowę całkowicie nowego obiektu, obejmującego powierzchnię produkcyjną, magazynową i biurową.

We wrześniu 2017 r. VMI otworzyło nowy zakład produkcyjny w Lesznie. Od tego czasu produkcja stopniowo rosła, a pełna zdolność produkcyjna została osiągnięta w połowie 2018 roku. Już w początkowej fazie budowy przewidywano dalszą rozbudowę na przyszłość. Jednak ze względu na obecną sytuację geopolityczną zdecydowano o rozpoczęciu tej ekspansji wcześniej niż pierwotnie planowano.

Latem 2018 r. rozpoczęto budowę nowych hal produkcyjnych i na początku stycznia tego roku odbyły się pierwsze działania produkcyjne. Nowo wybudowane hale prawie dwukrotnie powiększają powierzchnię produkcyjną i logistyczną. Daje to VMI elastyczność potrzebną w produkcji, abyśmy mogli zapewnić naszym klientom optymalne rozwiązanie w optymalnej cenie.

Obecnie firma zatrudnia ponad 100 osób i planuje zatrudnić do 300 osób. VMI Poland potrzebuje pracowników na stanowiska takie jak elektryk, elektronik, mechatronik, mechanik, programista, pracownik magazynowy. Niedługo zostaną wygenerowane nowe stanowiska dla wszystkich tych specjalistów. Fabryka VMI w Lesznie składa się z trzech budynków zlokalizowanych w obszarze inwestycji I.D.E.A, na którym działa kapitał krajowy i zagraniczny. Obiekt będzie miał duży potencjał do zmiany profilu produkcji.

Praca w firmie VMI
Ludzie czują się dumni, że tworzą innowacje techniczne, które utrzymują producentów na pierwszym miejscu na rynkach. To pasja VMI Group, nasza praca z oponami, gumami, puszkami i produktami do pielęgnacji, sprawia,  że VMI jest liderem w produkcji złożonych maszyn produkcyjnych.

Nasz sukces to twój sukces
Zatrudniamy ponad 1600 osób na całym świecie  w Holandii, Niemczech, USA, Chinach, Brazylii, a ostatnio w Polsce. Są to ludzie, którzy nieustannie dążą do opracowania nowych produktów i rozwiązań, które spełniają obecne i przyszłe wymagania produkcyjne.

Poznaj koncern macierzysty
VMI Holland BV jest spółką zależną od TKH Group NV (TKH), spółki dominującej, z międzynarodowej grupy firm specjalizujących się w tworzeniu i dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych, budowlanych i przemysłowych. W ramach naszego zaangażowania w społeczną odpowiedzialność biznesu VMI wdraża politykę TKH. TKH jest notowany na giełdzie Euronext w Amsterdamie.

Historia
Firma została założona pod koniec II wojny światowej. Rozpoczęliśmy wtedy prace nad odbudową holenderskiego przemysłu, w tym holenderskich kolei. Produkcja przemysłowa wzrosła w momencie wejścia na rynek gumy i opon we wczesnych latach sześćdziesiątych. Wkrótce stworzono maszyny produkujące puszki – linię biznesową, która rozwinęła się w lidera branży puszek. Dzięki takim osiągnięciom linia biznesowa VMI Care stała się liderem na rynku maszyn do produkcji płatków kosmetycznych. Niedawno dział Care został rozszerzony o Care Pharma. Usługi VMI uzupełniają linie biznesowe VMI. Wspólnie z naszymi klientami zapewniamy, że rozwiązania VMI mają konkurencyjny całkowity koszt posiadania, maksymalną niezawodność i stale wysoką jakość.

Kariera w VMI
Aby międzynarodowa firma, taka jak VMI, mogła nadal odnosić sukcesy, potrzebujemy utalentowanych ludzi o duchu przedsiębiorczości, którzy nie boją się podejmować inicjatyw w razie potrzeby i chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem ze współpracownikami i klientami. Chcesz dołączyć do VMI, zapoznaj się z ofertami pracy VMI Poland.

 

Umowa Patronacka

07.12.2017 r. VMI Poland objęła patronatem I klasę mechatroniczną w Zespole Szkół Technicznych CKZiU w Lesznie. W ramach umowy patronackiej uczniowie mają możliwość zapoznania się z profilem i działalnością firmy, odbycia praktyk zawodowych, zdobycia doświadczenia oraz weryfikacji sfery naukowej w zetknięciu z praktyczną, a po zakończeniu nauki możliwości zatrudnienia w VMI.

Piknik Rowerowy

Podczas tegorocznej majówki plac przy VMI Poland zamienił się w metę Pikniku Rowerowego. Nasza firma pełniła rolę sponsora i współorganizatora wydarzenia.  Podczas imprezy na uczestników czekała cała moc atrakcji m.in. wyrzuty kolorowych proszków, liczne konkursy z nagrodami, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, kule wodne, multistrzelnica interaktywna. Nie zabrakło również punktów gastronomicznych, gdzie można było skosztować m.in. pysznej grochówki.

Wiele emocji i ducha walki wywołał konkurs na najwyższą wieżę ze skrzynek. Nie bez przyczyny – zwycięzca otrzymał w nagrodę oryginalny rower holenderski ufundowany przez firmę VMI Poland.

Targi studiów dualnych i praktyk

23.05.2019 mieliśmy okazję uczestniczyć w Targach Studiów Dualnych i praktyk w leszczyńskim PWSZ. Targi były chętnie odwiedzane przez studentów oraz uczniów szkół średnich. Celem Targów było wskazanie uczniom oraz studentom możliwości odbycia praktyk oraz zatrudnienia zgodnego z ich kierunkiem nauki.

Wielkie serca pracowników VMI Poland

03 września 2019 roku troje przedstawicieli VMI Poland dołączyło do międzynarodowego zespołu VMI biorąc udział w charytatywnym wydarzeniu zorganizowanym przez Fundację Mount Ventoux. Cała akcja odbywała się na słonecznym południu Francji i miała na celu zgromadzić fundusze na kontynuację badań związanych z rakiem, które wspiera Fundacja.

Uczestnicy musieli zdobyć najwyższy szczyt masywu górskiego Mont Ventoux w jednej z kategorii: wejście, bieg lub wjazd rowerem. Jesteśmy bardzo dumni z ogromnego zaangażowania naszych kolegów i gratulujemy im sukcesu!

Kontakt

VMI Poland Sp. z o.o.

Ul. Budowlanych 15

64-100 Leszno

Poland

+48 782 416 542

kadry@vmi-group.pl