VMI Group - Technology meets success
VMI Group - Technology meets success

VMI Poland

Praca we VMI Group - coś dla Ciebie?

Lider produkcji maszyn VMI Group w Epe w Holandii zdecydował się na rozszerzenie działalności w Polsce i budowę całkowicie nowego obiektu, obejmującego powierzchnię produkcyjną, magazynową i biurową.

We wrześniu 2017 r. VMI otworzyło nowy zakład produkcyjny w Lesznie. Od tego czasu produkcja stopniowo rosła, a pełna zdolność produkcyjna została osiągnięta w połowie 2018 roku. Już w początkowej fazie budowy przewidywano dalszą rozbudowę na przyszłość. Jednak ze względu na obecną sytuację geopolityczną zdecydowano o rozpoczęciu tej ekspansji wcześniej niż pierwotnie planowano.

Latem 2018 r. rozpoczęto budowę nowych hal produkcyjnych i na początku stycznia tego roku odbyły się pierwsze działania produkcyjne. Nowo wybudowane hale prawie dwukrotnie powiększają powierzchnię produkcyjną i logistyczną. Daje to VMI elastyczność potrzebną w produkcji, abyśmy mogli zapewnić naszym klientom optymalne rozwiązanie w optymalnej cenie.

Obecnie firma zatrudnia blisko 150 osób o profilach: elektryk, mechatronik, mechanik, pracownik magazynowy. Fabryka VMI w Lesznie składa się z trzech budynków zlokalizowanych w obszarze inwestycji I.D.E.A, na którym działa kapitał krajowy i zagraniczny.

Praca w firmie VMI
Ludzie czują się dumni, że tworzą innowacje techniczne, które utrzymują producentów na pierwszym miejscu na rynkach. To pasja VMI Group, nasza praca z oponami, gumami, puszkami i produktami do pielęgnacji, sprawia,  że VMI jest liderem w produkcji złożonych maszyn produkcyjnych.

Nasz sukces to twój sukces
Zatrudniamy ponad 1600 osób na całym świecie  w Holandii, Niemczech, USA, Chinach, Brazylii, a ostatnio w Polsce. Są to ludzie, którzy nieustannie dążą do opracowania nowych produktów i rozwiązań, które spełniają obecne i przyszłe wymagania produkcyjne.

Poznaj koncern macierzysty
VMI Holland BV jest spółką zależną od TKH Group NV (TKH), spółki dominującej, z międzynarodowej grupy firm specjalizujących się w tworzeniu i dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych, budowlanych i przemysłowych. W ramach naszego zaangażowania w społeczną odpowiedzialność biznesu VMI wdraża politykę TKH. TKH jest notowany na giełdzie Euronext w Amsterdamie.

Historia
Firma została założona pod koniec II wojny światowej. Rozpoczęliśmy wtedy prace nad odbudową holenderskiego przemysłu, w tym holenderskich kolei. Produkcja przemysłowa wzrosła w momencie wejścia na rynek gumy i opon we wczesnych latach sześćdziesiątych. Wkrótce stworzono maszyny produkujące puszki – linię biznesową, która rozwinęła się w lidera branży puszek. Dzięki takim osiągnięciom linia biznesowa VMI Care stała się liderem na rynku maszyn do produkcji płatków kosmetycznych. Niedawno dział Care został rozszerzony o Care Pharma. Usługi VMI uzupełniają linie biznesowe VMI. Wspólnie z naszymi klientami zapewniamy, że rozwiązania VMI mają konkurencyjny całkowity koszt posiadania, maksymalną niezawodność i stale wysoką jakość.

Kariera w VMI
Aby międzynarodowa firma, taka jak VMI, mogła nadal odnosić sukcesy, potrzebujemy utalentowanych ludzi o duchu przedsiębiorczości, którzy nie boją się podejmować inicjatyw w razie potrzeby i chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem ze współpracownikami i klientami. Chcesz dołączyć do VMI, zapoznaj się z ofertami pracy VMI Poland.

 

Umowa Patronacka

07.12.2017 r. VMI Poland objęła patronatem I klasę mechatroniczną w Zespole Szkół Technicznych CKZiU w Lesznie. W ramach umowy patronackiej uczniowie mają możliwość zapoznania się z profilem i działalnością firmy, odbycia praktyk zawodowych, zdobycia doświadczenia oraz weryfikacji sfery naukowej w zetknięciu z praktyczną, a po zakończeniu nauki możliwości zatrudnienia w VMI.

Piknik Rowerowy

Podczas tegorocznej majówki plac przy VMI Poland zamienił się w metę Pikniku Rowerowego. Nasza firma pełniła rolę sponsora i współorganizatora wydarzenia.  Podczas imprezy na uczestników czekała cała moc atrakcji m.in. wyrzuty kolorowych proszków, liczne konkursy z nagrodami, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, kule wodne, multistrzelnica interaktywna. Nie zabrakło również punktów gastronomicznych, gdzie można było skosztować m.in. pysznej grochówki.

Wiele emocji i ducha walki wywołał konkurs na najwyższą wieżę ze skrzynek. Nie bez przyczyny – zwycięzca otrzymał w nagrodę oryginalny rower holenderski ufundowany przez firmę VMI Poland.

Targi studiów dualnych i praktyk

23.05.2019 mieliśmy okazję uczestniczyć w Targach Studiów Dualnych i praktyk w leszczyńskim PWSZ. Targi były chętnie odwiedzane przez studentów oraz uczniów szkół średnich. Celem Targów było wskazanie uczniom oraz studentom możliwości odbycia praktyk oraz zatrudnienia zgodnego z ich kierunkiem nauki.

Wielkie serca pracowników VMI Poland

03 września 2019 roku troje przedstawicieli VMI Poland dołączyło do międzynarodowego zespołu VMI biorąc udział w charytatywnym wydarzeniu zorganizowanym przez Fundację Mount Ventoux. Cała akcja odbywała się na słonecznym południu Francji i miała na celu zgromadzić fundusze na kontynuację badań związanych z rakiem, które wspiera Fundacja.

Uczestnicy musieli zdobyć najwyższy szczyt masywu górskiego Mont Ventoux w jednej z kategorii: wejście, bieg lub wjazd rowerem. Jesteśmy bardzo dumni z ogromnego zaangażowania naszych kolegów i gratulujemy im sukcesu!

VMI POLAND partnerem na Lufie

VMI Poland wsparło miasto Leszno w tegorocznym Leszczyńskim Ulicznym Festiwalu Artystycznym (LUFA). Festiwal powrócił po pandemicznej przerwie pod hasłem „Odzyskujemy miasto” i odbywał się w dniach 26-29 sierpnia 2021r. Impreza zgromadziła wielu mieszkańców w różnych punktach miasta, w których zaplanowane zostały różnego rodzaju wydarzenia kulturalne zarówno dla dzieci jak i dorosłych m.in. koncerty, performance taneczny, recital, highline nad rynkiem oraz sporo warsztatów.

 

VMI POLAND na nocy zawodowców

01.10.2021 VMI Poland uczestniczyło w Nocy Zawodowców, przygotowując na to wydarzenie warsztat mechatroniczny „Z mechatroniką na Ty” dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Podczas warsztatu uczniowie mogli poznać w praktyce podstawowe zagadnienia z zakresu mechaniki, pneumatyki, elektryki i elektroniki. Spotkanie zostało poprowadzone przez Przemysława Markowskiego oraz Karola Waleńczaka – pracowników firmy VMI Poland, którzy zarażali uczniów swoim zaangażowaniem i pasją do pracy.

Noc Zawodowców zainaugurowała rozpoczętą niedawno współpracę z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Liczymy na dalsze ciekawe projekty!

Sport Day 2022 w VMI Poland

W ramach działań społecznej odpowiedzialności biznesu na terenie firmy VMI Poland w Lesznie zorganizowano Sport Day. Po raz trzeci zachęcano do udziału w dniu bez samochodu. Pracownicy przesiedli się na rowery i choć pokonanie trasy zajęło im trochę więcej czasu niż zwykle, to każdy z uśmiechem na ustach zameldował się przed firmowym budynkiem. Wystartował również pierwszy w historii firmy bieg charytatywny. Wzięło w nim udział 128 osób, które miały do pokonania 3 lub 6 kilometrów. Trasa wiodła po terenie przedsiębiorstwa. Nie liczył się osiągnięty czas czy zajęta pozycja, a sam udział w biegu, który pozwolił na zebranie środków pieniężnych. Przeznaczone zostaną one na badania nad indywidualnym leczeniem nowotworów, dostosowanym do konkretnego pacjenta i specyficznej charakterystyki guza. Można powiedzieć, że był to przedsmak wyjątkowej akcji. Spółka VMI Poland planuje udział w dużym wydarzeniu Stelvio For Live. Polega ono na pokonaniu najwyższej drogowej i zarazem przepięknej przełęczy we włoskich Alpach Wschodnich. Ta impreza odbędzie się 3 września i przedsiębiorstwo ma reprezentować kilkoro pracowników. Podczas czwartkowego Sport Day każdy biegacz otrzymał pamiątkowy medal. Pracownicy mogli uzupełnić utracone kalorie dzięki posiłkowi z Food Trucka.

I Turniej VMI Poland

W dniu 9.07.2022 na Zaborowskim Orliku w Lesznie odbył się I Turniej VMI Poland. Turniej miał na celu dobrą zabawę, integrację oraz zbiórkę pieniędzy na walkę z rakiem. W turnieju uczestniczyło 7 drużyn z czego dwie z zaprzyjaźnionych firm holdingowych: C&C Partners i Schrade Kabeltechniek. W turnieju uczestniczyło ponad 70 uczestników, którzy łącznie rozegrali 15 meczów, które wyłoniły zwycięzcę. W finale drużyna Papudroki pokonał Jeloł Tim i zdobyła puchar. Nagrodzono również najlepszego zawodnika (zawodnik Jeloł Tim) oraz najlepszego bramkarza (bramkarz Schrade Kabeltechniek). Wszystkim uczestnikom oraz osobom, które pomogły w organizacji bardzo dziękujemy za wsparcie i dobrą zabawę. Do zobaczenia za rok.

Targi Pracy w ANS w Lesznie

,,W drodze do sukcesu” pod tym motywem przewodnim odbyły się tegoroczne targi pracy w Akademii Nauk Stosowanych w Lesznie.
Podczas wydarzenia nasi pracownicy prowadzili zajęcia praktyczne z zakresu mechatroniki dla grupy młodzieży szkolnej. W zajęciach wzięło udział ponad 55 uczniów, co nas bardzo cieszy. Naszym celem było zaprezentowanie nowoczesnej technologii, z którą pracujemy oraz narzędzia, które wykorzystujemy do budowy maszyn. Zainteresowana młodzież mogła również odwiedzić nasze stoisko, aby porozmawiać na temat ofert praktyk, stażu, pracy czy możliwościach rozwoju w naszej firmie.

Together we are VMI

W piątek 7 października 2022 odbyła się kolejna impreza dla naszych pracowników i osób towarzyszących. Tym razem świętowanie odbyło się pod hasłem przewodnim Together we are VMI. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że tworzymy jedną całość i pracujemy na wspólny cel wraz z naszymi kolegami z innych krajów. Z tej okazji zostały również przygotowane potrawy, które zabrały nas w kulinarną podróż do naszych oddziałów na całym świecie. Wszyscy goście zostali przywitani przez Zarząd na czerwonym dywanie. Występy artystyczne takie jak: spektakularna gra na skrzypcach przy laserowym pokazie czy muzyka na żywo wprawiła nas w taneczny i radosny nastrój.  Magicy i iluzjoniści zadbali o czarujący i niepowtarzalny klimat tego wieczoru, a miłośnicy gier mogli sprawdzić swoje umiejętności w interaktywnej grze na temat nowinek w naszej firmy.

Kontakt

VMI Poland Sp. z o.o.

Ul. Budowlanych 15

64-100 Leszno

Poland

+48 782 417 924

kadry@vmi-group.pl

VMI MILEXX
|
VMI MAXX
|
VMI MILEXX
|
VMI LAT100
|